PREDAVANJE NA TEMU "RAD S UČENICIMA S POTEŠKOĆAMA U RAZVOJU"

Autor: Administrator , 8. 12. 2017.

Četvrtak 7.12.2017.

Odgoj i obrazovanje učenika temelji se na načelima prihvaćanja različitosti učenika i prihvaćanja različitih osobnosti razvoja učenika.

Mnoge škole i nastavnici susreću se u svom radu s učenicima s poteškoćama u razvoju, bilo to prilagođenim programima ili individualiziranim postupcima. Sa svrhom ostvarivanja što kvalitetnijeg rada s učenicima po prilagođenom programu u našoj školi održano je predavanje na temu „Rad s učenicima s poteškoćama u razvoju“.

Učenici po prilagođenom programu učenici su s određenim poteškoćama: poremećaj pažnje, hiperaktivnost, emocionalne teškoće, specifične teškoće u učenju, disleksija, disgrafija, ispodprosječna razina znanja, razni poremećaji (npr. iz spektra autizma), promjenjivo i/ili agresivno ponašanje. Kroz dosta konkretnih situacija, primjera iz prakse i pomoći u prilagodbi  materijale kojima se koristimo u učenju i poučavanju te  kako pridobiti na rad takve učenike u svojem predavanju  govorila nam je diplomirani logoped  NEVENA PADOVAN.

Nevena Padovan bivša je  učenica Srednje škole Vela Luka. Poslije završetka opće gimnazije 1998. diplomirala je logopediju na Edukacijsko-rehabilitacijskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Studirala je i završila poslijediplomski studij na Kalifornijskom sveučilištu San Diego u SAD-u. Doktorska je studentica na studiju „Jezik i kognitivna neuroznost“ Sveučilišta u Zagrebu i zaposlena je u Specijalnoj bolnici „Kalos“ kao logoped.

Zahvaljujemo Neveni na prihvaćanju poziva da održi ovakvo interesantno i izuzetno  korisno predavanje.

« Siječanj 2018 »