PRVACI REGIJE U STOLNOM TENISU

Autor: Administrator , 8. 3. 2018.

Prvaci poluzavršnog natjecanja Državnog prvenstva ŠŠD srednjih škola skupine "Jug" u stolnom tenisu.

slika:(Ivan Šeparović,Antonio Šeparović, Antonio Franulović-nastavnica-trenerica Sanda Tasovac)

6.3.2018. Poluzavršno natjecanje ŠŠD srednjih škola održano je u Mokošici 06. ožujka 2018. godine s početkom u 11:00 sati. Nakon himne, tajnik školskog športskog saveza Dubrovačko-neretvanske županije, gospodin Martin Bogoje uputio je srčanu dobrodošlicu natjecateljima nakon čega je  natjecanje započelo. Na poluzavršnici natjecanja sudjeluju najbolje 4 ekipe iz Dalmatinske regije, odnosno pobjednici iz Zadarske, Šibensko-kninske, Splitsko-dalmatinske te Dubrovačko-neretvanske županije.

Više:

Izvještaj: novinarka Rina Dragojević

IZVJEŠĆE SA POLUZAVRŠNICE NATJECANJA ŠŠD SREDNJIH ŠKOLA

SKUPINA JUG- STOLNI TENIS

Ekipe učenika bile su:

"Tehničar" (Tehnička škola, Zadar) pod vodstvom Tonćia Matasa,

"Dupin" (Srednja škola Vela Luka) pod vodstvom Sande Tasovac,

"Gimnazijalac" ( Gimnazija Antuna Vrančića, Šibenik) pod vodstvom Krešimira Mudronje te

III. Gimnazija ( III. Gimnazija, Split) pod vodstvom Roberta Parunova.

Ekipe učenica:

"Gimnazijalac" (Gimnazija Dubrovnik, Dubrovnik) pod vodstvom Vlaha Zlošila,

"II. Gimnazija" ( II. Gimnazija,Split) pod vodstvom Katice Maleš,

"Ekonomist" ( Ekonomska škola Šibenik, Šibenik) pod vodstvom Andreja Miloševića te

"MIOC" ( Gimnazija Franja Petrića Zadar, Zadar) pod vodstvom Helene Hordov.

Već u samom početku osjetila se  nervoza među natjecateljima bez obzira na više ili manje uloženog truda.

Učenike koji su trenutno odmjeravali snage bodrili su njihovi školski kolege, a nastavnici su u svakom trenutku bili velika podrška.

REZULTATI:

Šibenik-Zadar(3-0)

Split-Dubrovnik(3-0)

Zadar-Dubrovnik(1-3)

Split-Šibenik(3-1)

Učenice:

1.Split

2.Šibenik

3.Dubrovnik

4.Zadar

Zadar-Šibenik(2-3)

Split-Vela Luka(1-3)

Split-Zadar (1-3)

Vela Luka-Šibenik(3-1)

Učenici:

1.Vela Luka

2.Šibenik

3.Zadar

4.Split

Za kraj sam postavila nekoliko pitanja učeniku Antoniu Franuloviću iz pobjedničke ekipe učenika (Srednja škola Vela Luka).

R: Kako si odabrao stolni tenis?

A:Nastavnik iz tjelesne i zdravstvene kulture nas je upitao želi li se netko uključiti u klub i tako sam započeo u petom razredu trenirati.

R: Nabroji neke od tvojih sportskih uspjeha?

A: Prvo mjesto na državnom natjecanju za Osnovne škole(ekipno),4x pojedinačno klupski prvak Dalmacije.

R: Pošto si maturant što planiraš upisati i hoćeš li se i dalje baviti stolnim tenisom?

A: Mislim upisati Geodetski fakultet u Zagrebu te ukoliko mi fakultetske obveze budu dozvoljavale, baviti se sportom.

R: Što očekuješ na državnom natjecanju?

A: Očekujem obilje dobre hrane :)

Svim natjecateljima želim puno sportske sreće u daljnjim natjecanjima ,a posebno onima koji su se kući vratili s osvojenim prvim mjestima.

Rina Dragojević,

Srednja škola Vela Luka organizira