Školska godina 2018./2019.

ANKORA na "3P" Program poticanja poduzetništva u Splitu

Autor: Administrator , 21. 3. 2018.

Ankora je i ove godine pozvana na 3P (Program poticanja poduzetništva) na Ekonomskom fakultetu u Splitu.U pratnji svojih nastavnica Maje Tičinović Žuvela i Andree Živko, od Ankorica su na 3P-u sudjelovale Barbara Dragojević, Andrea Pecotić, Katarina Padovan i Petra Žanetić. 3P je program koji je započet u 2013.g. i na kojem su gosti uzvanici uspješni poduzetnici koji svojim životnim pričama inspiriraju mlade i daju im konkretne savjete kako ostvariti ideje, kako započeti vlastiti biznis, koji problemi se mogu dogoditi i kako ih rješavati. Na svakom 3P dosada svi zainteresirani mogli su se prijaviti na Speed Date Consulting gdje bi mogli dobiti besplatne savjete ako imaju bilo koje pitanje o vlastitom biznisu, bilo da tek imaju ideju u "zraku", bilo da su već počeli i naišli na problem koji ne znaju sami riješiti.

Još teksta ......

...... Posljednje dvije godine također se učenici srednjih škola i studenti mogu prijaviti na Case Study Challenge - natjecanje na kojem u 3 minute predstavljaju svoj poslovni plan, a stručni žiri nagrađuje najbolju ideju. Ankora je prošle godine osvojila 1. mjesto na tom natjecanju i to jednoglasnom odlukom stručnog žirija.  Ankora je prvi put sudjelovala na 3P već u prvoj godini (2013.) gdje su predstavljali kao primjer dobre prakse i od tada smo pozivani svake godine kao gosti. Važno je napomenuti da se i svi drugi učenici, nastavnici i bilo tko drugi može prijaviti i biti dio ovog događaja. Ove godine se dogodilo to da, iako nismo bili prezentori ni natjecatelji, bili smo istaknuti kao primjer dobre prakse od strane organizatora događanja, a gđa Sanja Protić iz Blata, koja je bila među predavačima, je posebno pozdravila naše učenice jer ih je primijetila u publici. Naravno da nam je to iznenadilo i ohrabrilo da nastavimo i dalje raditi kao i dosada. Zahvaljujemo profesorici Ivani Bilić na pozivu.

STAJUN OD LUMBLIJE

Četvrtak 18.10.2018. 17.00 sati