Školska godina 2018./2019.

Održan prvi edukativni skup za ravnatelje 72 škole koje su odabrane za eksperimentalno provođenje kurikularne reforme

Autor: Administrator , 18. 4. 2018.

Prvi edukativni skup za ravnatelje 72 škole koje su odabrane za eksperimentalno provođenje kurikularne reforme Škola za život održan je u utorak u Zagrebu u Ministarstvu znanosti i obrazovanja.

Ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak otvorila je skup i održala uvodno predavanje nakon kojeg je izjavila da je impresionirana prisutnom energijom na skupu i da je sigurna da će zajedno koristiti sve potencijale da reforma uđe u škole, a to su motivacija učitelja, ravnatelja, učenika i roditelje kao i njihovih osnivača. Ministrica Divjak istaknula je da da je u tijeku edukacija više od 1300 učitelja, suradnika i ravnatelja eksperimentalnih škola, i još više od 1100 učitelja informatike, što u ovom trenutku čini 2500 sudionika edukacije, te da je to najveći program stručnog osposobljavanja za škole u novijoj hrvatskoj povijesti. S njima radi oko 170 savjetnika i mentora, najvećim dijelom iz Hrvatske, ali i međunarodnih stručnjaka, kazala je.

Nakon ministrice, prezentaciju za ravnatelje držala je pomoćnica ministrice Lidija Kralj.

Između odabranih škola u eksperimentalnu primjenu programa „Škola za život“, od sljedeće školske godine nalazi se  i Srednja škola Vela Luka.

Izvor: www.mzo.hr

Vijesti

Autor: Administrator , 18. 4. 2018.

Izvor: www.mzo.hr

« Kolovoz 2018 »