Školska godina 2018./2019.

21. DRŽAVNO NATJECANJE I SMOTRA GLOBE ŠKOLE

Autor: Administrator , 11. 5. 2018.

Smotra i natjecanje hrvatskih GLOBE škola održana je od 7. do 9. svibnja u Omišu. Domaćin je bila OŠ Josip Pupačić, Omiš. U kongresnoj dvorani Hotela Plaže održana je svečanost otvorenja državne smotre i natjecanja, uz prigodni program škole domaćina s početkom od 17.30 sati. Predstavile su se školske ekipe, između kojih i naša škola te je izvučen redoslijed starta za orijentacijsko natjecanje. Orijentacijsko GLOBE natjecanje imalo je kategoriju osnovnih i kategoriju srednjih škola, a održano je u utorak u jutarnjim satima. Svaku školu predstavila je tročlana učenička ekipa koja je trebala naći kontrolne točke služeći se zemljovidom (prikazom prostora) te na njima riješiti zadatke iz sadržaja Programa GLOBE.

Svakoj se ekipi mjerilo vrijeme utrošeno od starta do cilja, a konačni rezultat je zbroj bodova osvojenih za znanje (80%) i za vrijeme (20%). U poslijepodnevnim satima istog dana učenici su predstavili svoje istraživačke projekte. Zadnji dan smotre svi sudionici išli su u obilazak Omiša i HE Zakučac. Svečano zatvaranje i ručak bili su u Radmanovim mlinicama.

Naša škola je ove godine sudjelovala na smotri s projektom pod nazivom „Gdje su nestale livade naše uvale“ s tročlanom učeničkom ekipom iz 3A razreda: Hana Kalebić, Antonio Burmas i Stipe Padovan, uz mentorstvo nastavnika Danijele Lovričević i Josipa Cvitana. U projektu su intenzivno sudjelovali i ostali GLOBE učenici koji su također prisustvovali smotri: Barbara Surjan, Andrea Rubeša, Petra Cetinić i Ivan Šeparović. Druženje je proteklo u veselom tonu i uz mnoštvo nezaboravnih trenutaka za pamćenje.
Svi istraživački radovi dostupni su na http://globe.pomsk.hr.

21. DRŽAVNO NATJECANJE I SMOTRA GLOBE ŠKOLE

Autor: Administrator , 11. 5. 2018.

Svi istraživački radovi dostupni su na http://globe.pomsk.hr.

« Kolovoz 2018 »