GEOLOŠKA IZLOŽBA U SŠ VELA LUKA

Autor: Administrator , 21. 5. 2018.

16.5.2018. Odsjek za zaštitu geološke baštine Hrvatskog geološkog društva (HGD) danas je u našoj školi organizirao interaktivnu izložbu Upoznaj Zemlju – zaviri u mikroskop! Cilj ove interaktivne izložbe je promocija geoloških istraživanja u osnovnim i srednjim školama, s obzirom da su ovakva istraživanja, iako temeljna, u malom obimu prikazana u gradivu, a djeci su često vrlo zanimljiva. U sklopu izložbe učenici naše škole i učenici sedmih i osmih  razreda OŠ “Vela Luka” mogli su pogledati makrouzorke fosila i stijena, mikroskopirati i dobiti objašnjenje onoga što su vidjeli te viđeno uspoređivati s makroskopskim uzorcima, upoznati se s geološkim kartama, razvojem života na Zemlji i slično.

Interaktivna Izložba bila je  postavljena u učionici broj pet gdje su se učenici zajedno s nastavnicima izmjenjivali od 1. do 6. sata. U učionici su bili izloženi uzorci, lupe, mikroskop i mikroskopski preparati, a prostor je bio ukrašen maketama, posterima, geološkim kartama, slikama itd. Interaktivnu izložbu Upoznaj Zemlju – zaviri u mikroskop! učenicima su predstavili  geolozi zaposleni u raznim geološkim ustanovama (Prirodoslovno-matematički fakultet, Rudarsko-geološko-naftni fakultet, Hrvatski geološki institut, Hrvatski prirodoslovni muzej, INA – Industrija nafte d.d., Državni zavod za zaštitu prirode). Naši učenici su bili jako radoznali te postavljali raznorazna pitanja na koja su im naši gosti strpljivo odgovarali. Hvala svima na sudjelovanju, posebno našim dragim geolozima volonterima koji su organizirali cijelu Izložbu.

NATJEČAJ ZA UPIS U ŠKOLSKU GODINU

2018./2019.