Školska godina 2018./2019.

KUHAR - DEFICITARNO ZANIMANJE

Autor: Administrator , 3. 4. 2019.

Vela Luka,2.4.2019. Na inicijativu Srednje škole Vela Luka u utorak je održan sastanak na temu plan upisa učenika u trogodišnji program zanimanje kuhar u Srednjoj školi Vela Luka. Osim ravnateljice i predstavnika škole, sastanku su se odazvali predstavnici ugostiteljskih subjekata kod kojih učenici naše škole pohađaju praktičnu nastavu u programu kuhar, a  s kojima Srednja škola Vela Luka ostvaruje odličnu suradnju ( Hoteli Vela Luka, Hotel Korkyra, Baltik d.o.o, Dom za starije osobe Vela Luka)  te načelnica Vele Luke Katarina Gugić.

Sastanak je imao za cilj uspostavljanje još većeg partnerstva škole i ugostiteljskih subjekata u smislu poboljšavanja uvjeta za pohađanje praktične nastave učenicima, dobivanje podrške u brojnim projektima koje škola planira provesti sa svojim učenicima u ovom programu, motiviranje učenika i roditelja osnovnih škola na upisivanje u ovaj deficitarni program. Jedan od  projekata koji možemo istaknuti je projekt „Slatki festival“ koji smo zajedno s Umjetničkom školom Luke Sorkočevića iz Dubrovnika dobili na natječaju „PROMOCIJA I JAČANJE KOMPTENCIJA STRUKOVNIH ZANIMANJA ZA TURIZAM“ ministarstva turizma za 2019.  godinu.

Svi sudionici su iskazali veliku podršku školi i sudjelovanje u svim projektima za koje će trebati njihova podrška. Općina Vela Luka putem svoje potpore pomaže učenike u strukovnim programima koji se upišu u Srednju školu Vela Luka s besplatnim udžbenicima i pomoći u nabavci nastavnim sredstvima za školu.

UPISI U ŠKOLSKU GODINU

2019,/20120.