ODLIČNE VIJESTI IZ SREDNJE ŠKOLE VELA LUKA – odobren projekt vrijedan 36.435,00 EUR

Autor: Ofelija Dragojević, 25. 7. 2019.

Projekt „Zeleno sjeme“ na koji je Srednja škola Vela Luka prijavila kao partner na natječaju za Erasmus Plus projekte,  odobren je (s ocjenom 96,5 / 100 bodova) i dodijeljen od strane agencije Erasmus Plus. Podsjećamo da je to projekt "Erasmus Plus", KA 2, Strateško partnerstvo za inovacije, obrazovni sektor.

Nositelj projekta je Cooperativa sociale GLOCAL FACTORY.

U projektu kao partneri sudjeluju:

1. Jedna  organizacija koja se bavi europskim projektima u društvenom i obrazovnom domenu (Glocal Factory  iz Italije)

2. Dva  istraživačka centra (Universidad de Vigo – iz Španjolske i  Synthesis LTD – iz Cipra

3. Dvije  obrazovne ustanove (IC Bosco Chiesanuova – iz Italije i  Srednja škola Vela Luka iz Hrvatske)

4. Tri  lokalne institucije (Regione Val d'Aosta  iz Italije, USR Veneto – iz Otalije, Administracija Chios srednjeg obrazovanja – iz Grčke).

Osnovni cilj ovog projekta je  razbijanje izolacije, što znači umrežavanje na europskoj razini, radi promicanja i podrške planiranju i razmjeni iskustava, ali i utjecaja na politike. Iz tog razloga bit će uspostavljena "Europska mreža škola za planinske i male otoke“ , a potpisivanje "Memoranduma o razumijevanju" biti će prvi  korak za održivost Projekta. Osim toga prevladavanje kulturne izolacije decentraliziranih škola ciljanim i sustavnim planiranjem te poticanje održavanja decentraliziranih škola, kao primarnog čimbenika za suzbijanje depopulacije, isto tako pomažući da se dogodi promjena ovakvih škola iz „škole problema“ u „školu resursa".

Projekt traje ukupno 36 mjeseci a počinje od 1.9.2019. Proračun za realizaciju projekta koji je odobren Srednjoj školi Vela Luka iznosi 36.435,00 EUR

- SŠ VELA LUKA -

ŠKOLA AMBASADOR EU

za 2018./2019. i 2019./2020. GODINU

PROTOKOL

o ulasku, boravku i izlazu iz Srednje

škole Vela Luka od 7.9.2020.

« Siječanj 2021 »