ODLIČNE VIJESTI IZ SREDNJE ŠKOLE VELA LUKA – odobren projekt vrijedan 36.435,00 EUR

Autor: Ofelija Dragojević, 25. 7. 2019.

Projekt „Zeleno sjeme“ na koji je Srednja škola Vela Luka prijavila kao partner na natječaju za Erasmus Plus projekte,  odobren je (s ocjenom 96,5 / 100 bodova) i dodijeljen od strane agencije Erasmus Plus. Podsjećamo da je to projekt "Erasmus Plus", KA 2, Strateško partnerstvo za inovacije, obrazovni sektor.

Nositelj projekta je Cooperativa sociale GLOCAL FACTORY.

U projektu kao partneri sudjeluju:

1. Jedna  organizacija koja se bavi europskim projektima u društvenom i obrazovnom domenu (Glocal Factory  iz Italije)

2. Dva  istraživačka centra (Universidad de Vigo – iz Španjolske i  Synthesis LTD – iz Cipra

3. Dvije  obrazovne ustanove (IC Bosco Chiesanuova – iz Italije i  Srednja škola Vela Luka iz Hrvatske)

4. Tri  lokalne institucije (Regione Val d'Aosta  iz Italije, USR Veneto – iz Otalije, Administracija Chios srednjeg obrazovanja – iz Grčke).

Osnovni cilj ovog projekta je  razbijanje izolacije, što znači umrežavanje na europskoj razini, radi promicanja i podrške planiranju i razmjeni iskustava, ali i utjecaja na politike. Iz tog razloga bit će uspostavljena "Europska mreža škola za planinske i male otoke“ , a potpisivanje "Memoranduma o razumijevanju" biti će prvi  korak za održivost Projekta. Osim toga prevladavanje kulturne izolacije decentraliziranih škola ciljanim i sustavnim planiranjem te poticanje održavanja decentraliziranih škola, kao primarnog čimbenika za suzbijanje depopulacije, isto tako pomažući da se dogodi promjena ovakvih škola iz „škole problema“ u „školu resursa".

Projekt traje ukupno 36 mjeseci a počinje od 1.9.2019. Proračun za realizaciju projekta koji je odobren Srednjoj školi Vela Luka iznosi 36.435,00 EUR

"KAKO SU LIJEČILI NAŠI STARI" prezentacija

Projekt naše marketinške agencije Ankora.

Sudjeluju na smotri turističke kulture na Hvaru

od 18. do 20.10.2019.

ANKETA ZA UČENIKE