Školska godina 2020./2021.

„GENERACIJA NOW“ još jedan projekt u Srednjoj školi Vela Luka

Autor: Administrator , 20. 11. 2020.

Ravnateljica Srednje škole Vela Luka Ofelija Dragojević i Igor Vukasović iz Odjela za korporativne komunikacije Hrvatskog Telekoma  dana 19.11.2020. potpisali su Ugovor o donaciji temeljem provedenog  donacijskog natječaj „Generacija NOW“  nositelja projekta  Hrvatskog Telekoma (HT) i Instituta za razvoj i inovativnost mladih (IRIM).

Foto:Pixabay

Natječaj za uključenje je trajao do 5. listopada 2020. godine te je Srednja škola Vela Luka odabrana između 75 ustanova koje će  sudjeluju u ovogodišnjem  projektu.

U projektu sudjeluju osnovne (1. - 8. razred) i srednje škole (trogodišnje i četverogodišnje škole) te knjižnice i udruge koje su odabrane prema motivacijskom pismu, bez obzira jesu li ranije sudjelovale u IoT projektima.

Ustanovama uključenim u projekt donirat će se  Internet of Things (IoT) oprema, besplatan pristup internetu s podatkovnim prometom te financijsku donaciju za potrebe projekta, za kupnju dodatne opreme. Za mentore u projektu  organizirat će se  edukacija o korištenju IoT opreme, a za djecu, koja će sudjelovati krajem ove kalendarske godine, će se  otvoriti kreativni natječaj u kojem će moći pokazati svoju kreativnost i vještine korištenja STEM znanja.

U lipnju 2021. godine biti će organizirana  izložba završnih kreativnih školskih projekata i natjecanje u kojem će projektni timovi imati zadatak riješiti problem koristeći IoT tehnologije koje su upoznali sudjelovanjem u projektu.

Generacija NOW se provodi s ciljem pružanja najmodernijih oblika edukacije mladima kako bi oni, uz pomoć najnovije tehnologije, razvijali svoju kreativnost i inovativnost, a i ove godine se održava pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Sve o projektu „Now generacije“ možete  pogledati na linku  https://bit.ly/3kQcA26 .

- SŠ VELA LUKA -

ŠKOLA AMBASADOR EU

za 2018./2019. i 2019./2020. GODINU

PROTOKOL

o ulasku, boravku i izlazu iz Srednje

škole Vela Luka od 7.9.2020.

« Prosinac 2020 »