PREVENTIVNI PROGRAM SŠ VELA LUKA

Autor: Ofelija Dragojević, 23. 5. 2022.

Srijeda, 18.5.2022. Na temelju jednog od zaključaka sjednice Vijeća za prevenciju kriminaliteta, prevenciju u prometu i prevenciju narušavanja javnog reda i mira na području općine Vela Luka koja je održana 31.ožujka 2022. godine u Općinskoj vijećnici Općine Vela Luka, u Srednjoj školi Vela Luka održan je sastanak na temu „ Prevencija kriminaliteta, prevencije u prometu i prevencije narušavanja javnog reda i mira“.

Na sastanku su prisustvovali:

• Načelnica općine Vela Luka, Katarina Gugić
  • Predstavnik policije PP Korčula, policijski službenik  Maki Markov
  • Predstavnica Centra za socijalnu skrb Korčula, mag. socijalnog rada Mirjana Matulić
  • Psihologinja Odjela za mentalno zdravlje Zavoda za javno zdravstvo DNŽ,  Pamela Kovačević
  • Stručna služba Srednje škole Vela Luka, Miljenka Padovan Bogdanović- pedagoginja, Vinka Mušura- psiholog, Marija Žabica- pedagoginja
  • i ravnateljica škole Ofelija Dragojević

Na sastanku je raspravljano o aktualnoj problematici konkretno u Srednjoj školi Vela Luka, razmjeni iskustava između prisutnih službi  te prevenciji kriminaliteta, neprimjerenog ponašanja u prometu, narušavanja javnog reda i mira, ovisnosti.

Nakon ugodnog razgovora i iznošenja informacija od svih sugovornika, zaključeno je da je situacija u Srednjoj školi Vela Luka više nego zadovoljavajuća, ali da svakako treba nastaviti odličnu suradnju koja do sada bila  između svih ovih ustanova. Ovakvi sastanci bi trebali biti češće pa je tako zaključeno da je potrebno organizirati ovakav sastanak početkom školske godine, na kojem ćemo pozvati i predstavnike roditelja.

Odmah nakon sastanka  u sklopu Školskog preventivnog programa održano edukativno  predavanje za roditelje učenika prvih razreda. Tema je bila "Kako prepoznati znakove konzumiranja sredstava ovisnosti kod adolescenata". Predavanje je održala psihologinja Odjela za mentalno zdravlje pri ZZJZ Dubrovačko neretvanske županije, Pamela Kovačević. Reakcije prisutnih na ovom predavanju bile su vidljive, ali bismo svakako bili zadovoljniji da je bilo više roditelja. Pozivamo svih da zajedno djelujemo na naše mlade i da ih pravilno usmjeravamo.