Dan otvorenih vrata

Autor: Ofelija Dragojević, 5. 4. 2013.

DAN OTVORENIH VRATA SREDNJE ŠKOLE VELA LUKA

Već nekoliko godina za redom  godine za redom  Srednja škola Vela Luka   organizira  manifestaciju  Otvorena vrata škole . Ove godine datum održavanja  pomaknut je nešto ranije zbog novog , elektronskog prijavljivanja i upisivanja u škole. Tako je  i ovaj četvrtak 04.04. travnja  2013. u vremenu od 16.00 do 18.00 sati škola bila otvorena za sve zainteresirane   buduće učenike naše škole kao i za njihove roditelje kako bismo  im što bolje predstavili školske sadržaje .

Program prezentacije podijeljen je u tri dijela.

U prvom dijelu u učionici broj 1 posjetiteljima je  nakon  kratkog uvoda održano  predstavljanje programa obrazovanja na temelju kojeg su učenici mogli  dobiti detaljne informacije o uvjetima upisa. Novi model e- prijava donijet će učenicima i njihovim roditeljima uštedu u novcu i vremenu. Prvo zato što će se smanjiti dokumentacija, a drugo što će se cijeli postupak, uključujući upise, moći odraditi od kuće.

Po završetku prezentacija u drugom dijelu programa prešlo se u učionicu broj 2 u kojoj su prikazani vrlo zanimljivi  pokusi   fizike iz područja elektromagnetizma i svjetlosti, te termodinamike  koje je pripremio i izveo profesor fizike Tonči Andreis.

U trećem dijelu programa u učionici broj 5 sami učenici prezentirali su aktivnosti kojima se bave i  kojima pozivaju  buduće učenike da im se pridruže.

Globe projekt  . Škola je četiri  godinu uključena u projekt  GLOBE (Globalno učenje i opažanje za dobrobit okoliša). Voditelj sekcije Danijela Lovričević. Ove godine izlagali su  svoj rad na 9. međužupanijskoj smotri Globe škola u OŠ Šime Budinića u Zadru s temom „ Utjecaj vremenskih prilika na zdravstveno stanje stanovnika Vele Luke od 2008. godine do 2012. “ .

Predstavljanje imale su  članice i zaposlenice školske  Vježbeničke tvrtke „ Ankora“  Doris Prižmić i Nikolina Pešelj.  Poslije tvrtke „Travelino“  i „ Odisej“ „ Ankora“ treću godinu za redom kao svoj proizvod predstavlja vodič za otok Korčulu na engleskom i njemačkom jeziku.

Učenice Andrea Kecić ,  Jasna Todić i jedini dečko među njima Leonard Borovičkić predstavili su školski list „Skandel“  koji izlazi već 11 godina a koji uređuju i tiskaju sami učenici.

Za sve  koji se žele baviti nekim sportskim aktivnostima  u našoj školi zasigurno će pronaći nešto za sebe. Brojne sportske sekcije i izvrsne rezultate u prezentaciji ŠSK „Dupin“  prezentirala je prof. tzk Ofelija Dragojević.

I na samom kraju posjetiteljima je profesorica engleskoj jezika Silvija Pećanac Bačić s nekoliko učenika prezentirala novi projekt u školi „ Europa i mladi“.

Naši srednjoškolci i njihovi profesori uistinu su se potrudili kako bi što bolje prezentirali programe koji se nude osmašima pa vjerujemo kako su neki od njih sada još više sigurni u svoj izbor, a oni koji su bili neodlučni da će se lakše odlučiti za svoje buduće zanimanje.

« Kolovoz 2020 »