XXXII. DRŽAVNO NATJECANJE IZ KNJIGOVODSTVA S BILANCIRANJEM

Autor: Ofelija Dragojević, Ivana Prižmić, 12. 4. 2013.

XXXII. DRŽAVNO NATJECANJE IZ KNJIGOVODSTVA S BILANCIRANJEM

Vela Luka , 10. – 12. travnja 2013.

Dva dana Srednja škola Vela Luka bila je domaćin Državnog natjecanja učenika ekonomskih škola u obrazovnom sektoru ekonomija, trgovina i poslovna administracija , zanimanje ekonomist.

Jedanaest učenika, šest mentora iz šest škola diljem Hrvatske natjecalo se u predmetu knjigovodstvo s bilanciranjem.

Organizator natjecanja je Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, a suorganizatori Hrvatska zajednica računovodstvenih i financijskih djelatnika, Dubrovačko –neretvanska županija, Općina Vela Luka i Srednja škola Vela Luka.

Prvi dan natjecanja, 10. travnja, započeo je svečanim otvaranjem u hotelu Korkyra s početkom u 19:30 h. Voditelji svečanog programa bili su i sami učenici Srednje škole Vela Luka. Ravnatelj škole, prof. Tonči Andreis pozdravio je sve prisutne, a učenicima i mentorima zaželio je puno uspjeha na natjecanju te ugodan boravak u našoj školi, Veloj Luci i Dubrovačko neretvanskoj- županiji.  Prigodnim riječima obratili su se  i zamjenik župana Dubrovačko –neretvanske županije,  gosp. Frano Skokandić , načelnik Općine Vela Luka, gosp. Boris Žuvela te tajnica Državnog povjerenstva,gđa Elisabetta Fortunato, mag.oec. , viša stručna savjetnica u Agenciji za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, koja je i svečano otvorila natjecanje te zaželjela svima puno uspjeha.

U kulturno- zabavnom dijelu programa goste su zabavljali  folklorna skupina Mafrina,  ženska klapa Krejanca te  mješovita klapa KUD Kumpanija.

U četvrtak, 11.travnja, održan je 2. dan Državnog natjecanja iz knjigovodstva s bilanciranjem. Natjecanje je održano u vremenskom periodu od 10,00 – 13,00 h u Srednjoj školi Vela Luka.

Nakon  zajedničkog ručka u hotelu Korkyra, u poslijepodnevnim satima, u organizaciji učenika i djelatnika škole, poveo  se obilazak  uz Plavu stazu do Vele spile – prapovijesnog arheološkog  nalazišta uz vodstvo dr.sc.prof. Dinka Radića. Slijedio je posjet Uljari Zlokić  gdje su naši gosti uživali u zanimljivom predavanju i degustaciji. U završnom dijelu kulturnog obilaska posjećen  je Centar za kulturu Vela Luka u samom centru našeg mjesta. Učenici i mentori su mogli razgledati stalni postav arheološke zbirke s eksponatima iz Vele spile te Galeriju moderne i  suvremene  umjetnosti uz stručno vodstvo dr.sc.prof.Dinka Radića i kustosice Centra- prof. Ivane Prižmić.

U večernjim satima s početkom u 20,00 h u hotelu Korkyra održano je svečano zatvaranje programa.

Program je započeo himnom Lijepa naša domovino  u izvedbi mješovite klape KUD Kumpanija. U nastavku programa naši učenici- voditelji najavili su dodjelu nagrada i priznanja. Ta čast je pripala gđi Elisabetti Fortunato. U kulturno - zabavnom dijelu programa ponovno su sa svojom izvanrednom klapskom izvedbom oduševili mlada, ženska klapa Krejanca te mješovita klapa KUD Kumpanija. Pred sam kraj programa gostima se obratio i načelnik Općine, gosp.Boris Žuvela s  iskrenom čestitkom natjecateljima i njihovim mentorima. Ostatak večeri naši gosti zajedno s domaćinima uživali su uz glazbenu pratnju dua Tim.

Konačna ljestvica poretka :

1. Mario Verunica , Ekonomsko-birotehnička i trgovačka  škola Zadar- mentor Katarina Dučić
  2. Lucija Višić, Prva ekonomska škola Zagreb – mentor Romana Rusek
  3. Marija Frinčić , Srednja škola Zabok – mentor Dubravka Hržica
  4. Ognjen Mašić , Druga ekonomska škola Zagreb – mentor Vesna Čuljak
  5. Vlatka Smolčić , Prva ekonomska škola Zagreb – mentor Romana Rusek
  6. Martina Palameta , Srednja škola fra Andrije Kačića MIošića Ploče – mentor Višnja Živković
  7. Petra Pucko , Prva ekonomska škola Zagreb – mentor Romana Rusek
  8. Ivana Trkulja , Ekonomska i turistička škola Daruvar – mentor Mirjana Bernat Ružička
  9. Tomislav Marić , Ekonomska i turistička škola Daruvar – mentor Mirjana Bernat Ružička
  10. Ivana Širanović , Prva ekonomska škola Zagreb –mentor Romana Rusek
  11. Dejan Samardžić ,  Prva ekonomska škola Zagreb –mentor Romana Rusek