UČENICI I.B RAZREDA POSJETILI CROATIA BOAT SHOW

Autor: Teo Petković, 24. 4. 2013.

Dana 20. travnja 2013. u sklopu terenske nastave iz Poduzetništva učenici IB razreda u pratnji svojih nastavnika ekonomske grupe predmeta posjetili su Croatia Boat Showu koji se održavao u splitskoj gradskoj luci od 17. do 21. travnja.

Croatia Boat Show je sajam nautike koji se održava već petnaestu godinu za redom. Na sajmu nastupaju poznata imena hrvatske i svjetske nautičke industrije, a sajam svoj status potvrđuje titulom hrvatskog superbranda. Pravi dokaz o kvaliteti i posebnosti ove nautičke priredbe su prizori veličanstvenih brodova u svom prirodnom ambijentu, revija prestiža i nevjerojatan trud vrijednih ljudi koji se unatoč recesiji, kvalitetom bore za svakog kupca.

Na sajmu je bilo izloženo stotinjak plovila iz deset zemalja svijeta, proizvodi i usluge popratne industrije te automobili. Tijekom posjeta sajmu učenici su imali priliku razgovarati sa nekoliko izlagača, od kojih su doznali da je ovogodišnji sajam višestruko manji od onih koji su se održavali proteklih godina, a što je posljedica globalne recesije. Ipak, izrazili su nadu da se ulaskom Hrvatske u EU nadaju oporavku tržišta i boljem plasmanu hrvatskih nautičkih proizvoda na tom tržištu.

Posebna atrakcija za posjetitelje ovog sajma je fly board - inovativni sustav na potisak vode koji omogućava čovjeku lebdenje do 7 metara iznad mora.

UČENICI I.B RAZREDA POSJETILI CROATIA BOAT SHOW

« Kolovoz 2020 »