SASTANAK VJEŽBENIČKE TVRTKE SŠ Vela Luka - ANKORA d.o.o.

Autor: Maja Tičinović-Žuvela, 8. 11. 2013.

U Veloj Luci, 7.11. 2013.g u 11.30h – 13h odražan je

SASTANAK VJEŽBENIČKE TVRTKE SŠ Vela Luka - ANKORA d.o.o.  S TZ OTOKA KORČULE I NAČELNIKOM te ZAMJENIKOM NAČELNIKAVELE LUKE

Tema sastanka bila je nastavak suradnje na projektu izrade turističkog vodiča za otok Korčulu koji se provodi od šk. god. 2010/2011.

U Veloj Luci, 7.11. 2013.g u 11.30h – 13h odražan je

Kroz ovaj projekt učenici dobivaju praktična znanja i dragocjena iskustva i poznanstva, a turističke zajednice dobivaju kvalitetan turistički vodič kako bi turisti imali sve informacije o otoku na jednom mjestu te se lakše snalazili i spoznali ne samo prirodne ljepote našeg otoka nego i našu bogatu kulturnu baštinu.

Prezentaciju su pripremile i vodile učenice Doris Prižmić (direktorica tvrtke) i Nikolina Pešelj (glavna urednica). U pripremi i u manjem dijelu prezentacije je sudjelovala nastavnica Maja Tičinović Žuvela, a učenice su samostalno vodile sastanak.

Sastanku su nazočili: načelnik Općine Vela Luka g. Tonči Gugić, zamjenik načelnika g. Zoran Manestar, direktor TZ Vela Luka g. Dorjan Dragojević, direktorica TZ Smokvica Martina Marelić, djelatinica TZ Blato Fanita Barčot.

Dnevni red je bio sljedeći:

1. Prezentacija
  2. Povratna informacija o prošlogodišnjem vodiču
  3. Dogovor o financiranju novog vodiča
  4. Uređivanje vodiča za 2014.g.

Tijekom prezentacije i sastanka ustanovljeno je da je suradnja škole, Općine Vela Luka i turističkih zajednica otoka Korčule iz godine u godinu sve bolja, da su s prošlogodišnjim vodičem svi jako zadovoljni te da neće biti izmjena osim nekih slika, a tvrtka Ankora d.o.o. će pripremiti isti vodič na hrvatskom jeziku budući je postojeći na engleskom i njemačkom, a svi se slažu da bi bilo lijepo imati vodič na našem jeziku.

Što se tiče fianciranja projekta, kao i svake godine u financiranju sudjeluju škola, Općina Vela Luka i TZ otoka Korčule pa je na sastanku definirano koliki iznos svaki partner u projektu može izdvojiti.

Sastanak je završio u vedrom i optimističnom raspoloženju i sad je vrijeme da se prihvatimo posla uređivanja vodiča.

« Kolovoz 2020 »