VENI, VIDI, VICI LONDON

Autor: Andrea Kecić, 17. 11. 2013.

VENI, VIDI, VICI  LONDON

27.10.2013. Nedjelja poslijepodne. Tada je započelo naše putovanje prema Londonu. Nas 7 učenika Srednje škole Vela Luka (Mia Mandić, Gabrijela Ljubić, Lara Barčot, Michelle Mandić, Andrea Kecić, Ema Prižmic i Ivana Tabain) smo zajedno s bivšom učenicom naše škole Anom Žuvela i profesoricom Silvijom Pećanac Bačić krenuli na to dugo iščekivano putovanje. Krenuli smo prema zadarskom aerodromu, sretno stigli i ukrcali se na avion. U Londonu nas je dočekala ni više ni manje nego kiša, sasvim tipično „londonski“. Pošto smo kasno stigli u hotel (oko 2 ujutro), na brzinu smo se raspakirale i otišle na spavanje jer nas je čekao dug dan. Unatoč panici na vijestima, popadalim stablima, i navodnim uraganima, vrijeme i nije bilo toliko užasno koliko smo očekivali. Zbog navedenih razloga promet je bio u zaostatku pa smo tog dana nažalost malo zakasnili na nastavu. U školi nas je dočekao nasmijani profesor George s kojim je od tada započinjalo svako naše jutro. Od 9 do 12 bili smo u školi, učili o jeziku i Londonu te kreirali vlastitu internet stranicu. Za razliku od jutra, poslijepodne je bilo nešto posebno. Svaki dan čekao nas je obilazak različitih djelova Londona pa smo tako obišli i vidjeli sve ono što smo dotada gledali u filmovima i na slikama: Piccadilly Circus, Buckingham Palace, Big Ben, Trafalgar square itd. U petak ujutro, završili smo i prezentirali našu internet stranicu (itslondonmate.weebly.com ) te dobili diplome. Oprostili smo se s našim vodičem Arturom, koji je dodatno uljepšao naš ostanak u Londonu, pohitali u hotel po torbe te se zaputili prema Stansted aerodromu. Promet do aerodroma bio je užasan i već smo se svi pripremili na to da ćemo provesti neplaniranu noć u Londonu zbog kašnjenja, no stigli smo na vrijeme i ukrcali se na avion koji nas je u roku od 2 sata vratio u Zadar, u Hrvatsku, u stvarnost. Puni dojmova i prepričavajući iste proveli smo noć u Zadru te se u subotu vratili natrag, već odbrojavajući dane do samog povratka u London, koji je zaista nevjerojatan i prekrasan grad.

Andrea Kecić, 3a

« Kolovoz 2020 »