Prezentacija vježbeničkih tvrtki

Autor: Maja Tičinović-Žuvela, 17. 6. 2014.

Učenici 3. i 4. razreda srednje ekonomske škole u Veloj Luci pripremili su, organizirali i vodili prezentaciju vježbeničkih tvrtki i turističkog vodiča otoka Korčule

16.06.2014.

Ovo je već četvrta godina u kojoj učenici koji sudjeluju u programu vježbeničke tvrtke u SŠ Vela Luka te krajem godine prezentiraju svoj rad i turistički vodič kojeg izrađuju i tiskaju u suradnji sa svim TZ otoka Korčule i Općinom Vela Luka te Dubrovačko-neretvanskom županijom.

Ove godine predstavile su se dvije vježbeničke tvrtke, tvrtka Koralj d.o.o. i tvrtka Ankora d.o.o., a prezentaciji su nazočili brojni uzvanici među kojima zamjenik načelnika Općine Vela Luka, g Zoran Manestar, direktor TZ Vela Luka, Dorjan Dragojević, direktorica TZ Blato Maja Šeparović, direktorica TZ Smokvica Martina Marelić, zatim ravnateljica SŠ Vela Luka, Ofelija Dragojević, bivši ravnatelj SŠ Vela Luka, Tonči Andreis, profesori i učenici SŠ Vela Luka kao i njihovi prijatelji i rodbina i drugi.

Cijeli događaj uveličao je Kvartet violina Osnovne glazbene škole pri OŠ Vela Luka, pod vodstvom profesorice Renate Prizmić Linarić. Kvartet čine Meri Anastasov, Diana Andreis, Lucija Marinović i Miroslav Novak. Oni su na početku odsvirali Concerto a 4 Violini No.3. (Telemann), a na kraju prezentacije Hopak(M. Mussorgsky, arr.Josip Prizmić) i Sjećanje na Velu Luku (Branko Žuvela, arr. Damir Butigan).

16.06.2014.

U uvodnoj riječi Maja Tičinović Žuvela pozdravila je uzvanike i zahvalila na podršci te pohvalila Kvartet koji je u zadnje dvije godine na brojnim nastupima osvajao prve, druge i treće nagrade. Zatim je prepustila riječ učenicima koji su prezentirali svoje tvrtke i turistički vodič.

O radu tvrtke Koralj d.o.o i o tome što su sve naučili govorili su pred brojnim uzvanicima učenici: Jakica Baničević, Romana Pecotić i Damir Resić.Tvrtka Koralj d.o.o je novoosnovana tvrtka, uređena prema programu predmeta Vježbenička tvrtka koji se od ove godine provodi u svim ekonomskim školama u RH. Tvrtka Koralj d.o.o registrirana je u Središnjem uredu vježbeničkih tvrtki kao putnička agencija za turizam i trgovinu. Ova tvrtka se istaknula po tome što je, uz ostale zadatke, izradila i svoju web stranicu. Na kraju su učenici srdačno zahvalili svojoj mentorici Ivani Škoro na svemu što ih je naučila.

Nakon toga učenice 4b razreda, Andrea Vesović i Doris Prižmić, predstavile su turistički vodič Welcome to the Island of Korčula kojeg vježbenička tvrtka Ankora d.o.o. uređuje i tiska u suradnji sa svih pet turističkih zajednica otoka Korčule. Učenice su nakon prezentacije vodiča pozvale g. Dorjana Dragojevića, direktora TZ Vela Luka, zatim ravnateljicu SŠ Ofeliju Dragojević i na kraju zamjenika načelnika Općine Vela Luka g. Zorana Manestra da kažu svoj dojam o programu vježbeničke tvrtke.

G. Dorjan Dragojević rekao je da su TZ otoka zadovoljne suradnjom sa SŠ Vela Luka i da se u svakoj godini vidi napredak i u suradnji i u vodiču, prvi vodič bio je samo za Velu Luku na engleskom jeziku, drugi je obuhvatio sva mjesta otoka, treći je osim na engleski preveden i na njemački, a u ovoj četvrtoj godini suradnje tiskao se i englesko-njemački i hrvatski vodič. Također je pohvalio mentoricu Maju Tičinović Žuvelu i rekao da je SŠ Vela Luka ovim projektom i samim konceptom turističkog vodiča koji gleda otok Korčulu kao cjelinu potakla turističke zajednice da se i u drugim prilikama prezentiraju kao jedinstvena turistička destinacija, otok kao cjelina, umjesto pojedinačnog prezentiranja po mjestima.

Ravnateljica Ofelija Dragojević rekla  je da je zadovoljna ovim projektom, ona je pohvalila i učenike i mentorice i naglasila koliko rada i truda stoji iza svega toga, a također je iskoristila priliku pohvaliti i pozdraviti i druge mentore i učenike SŠ Vela Luka koji su u ovoj godini postigli iznimne rezultate na županijskim i državnim natjecanjima.

Zatim je gospodin Zoran Manestar, zamjenik načelnika Općine Vela Luka, kratko pohvalio prezentaciju uočivši da je i prezentacija iz godine u godinu sve bolja.

Sve je završilo u veseloj i opuštenoj atmosferi uz domjenak na bazenu hotela Korkyra.

Ova prezentacija i druženje postala je jedna lijepa tradicija kojom se podržava suradnja i zajedništvo profesora i učenika, škole i lokalne zajednice, teorije i prakse.

Prezentacija vježbeničkih tvrtki

Autor: Maja Tičinović-Žuvela, 17. 6. 2014.