Dan obrnutih uloga

Autor: Vinka Prizmić, 15. 4. 2015.

U srijedu 15.04. u Srednjoj školi Vela Luka održavao se Dan obrnutih uloga. Ideja projekta bila je da učenici u jednom danu zamijene uloge sa svim zaposlenicima škole koju pohađaju. Nakon što su prošli kompletnu proceduru zapošljavanja koja je uključivala prijavljivanje na raspisani natječaj te prezentiranje na intervjuu, učenici su zauzeli svoja zaslužena radna mjesta. Prethodno je u ponedjeljak, 13.04., održana sjednica za sve nove zaposlenike ne bi li dobili svoja radna zaduženja i pripremili se za srijedu. Nova tajnica je od ranog jutra tipkala i prenosila poruke i papire, knjižničarke su upisivale nove članove i izdavale i pohranjivale knjige. Pedagozi su surađivali s Osnovnom školom, rješavali problematične situacije i održali radionicu, a nastavnici su s minimalnom tremom stali pred razrede i podučavali ili pak 'razgibavali'. Cijeli proces je naravno budno pratio i novoimenovani ravnatelj škole, između rješavanja uobičajene dnevne papirologije. U školskim klupama su se tako našli inače zaposleni nastavnici i dok su neki mirno pratili nastavu bilo je i onih koji su tipkali po mobitelu i pokušavali se izvući od svojih radnih obaveza.

Ovaj dan bio je prilika da učenici i zaposlenici škole malo izađu iz svoje svakodnevne rutine. Povratne informacije upućuju na to da će se projekt definitivno ponoviti i dogodine, a vama preostaje da pogledate atmosferu Dana obrnutih uloga.

Fotogalerija - prvi dio                                                    Fotogalerija - drugi dio

Dan obrnutih uloga

Autor: Vinka Prizmić, 15. 4. 2015.

« Ožujak 2024 »