EUROPSKI KVIZ O NOVCU

Autor: Administrator , 21. 3. 2018.

Dana 16. ožujka naši učenici I. B razreda Petra Bačić, Zrinka Fabris, Matea Sardelić, Sanja Sokol i Vedran Oreb sudjelovali su na online natjecanju „Europski kviz o novcu“, koji se ove godine u Republici Hrvatskoj održava prvi put.

Kviz za timove učenika od 13 do 15 godina organizirala je Hrvatska udruga banaka u suradnji s Institutom za financijsku pismenost Štedopis i uz podršku Agencije za odgoj i obrazovanje Republike Hrvatske povodom obilježavanja Svjetskog i Europskog tjedna novca. Riječ je o projektu Europske bankovne federacije koji učenjem i pripremama za kviz želi poboljšati financijsku pismenost djece diljem Europe. Spaja online učenje o osobnim financijama i natjecanje svih prijavljenih timova, iz različitih učionica u isto vrijeme. Kviz se održao putem internetske veze i YouTube kanala na poznatoj platformi Kahoot!.

Na natjecanje je prijavljeno ukupno 287 timova iz 146 škola. Naš tim je osvojio solidno 73 mjesto.  Iako je cilj što bolje plasiranje na natjecanju, najvažniji ciljevi su da učenici nauče dodatne pojmove financijske pismenosti ili potvrde svoje znanje, te također vježbaju timski rad, tj. zajedničko donošenje odluka.

Mentor učenicima: Tomislava Stipković

EUROPSKI KVIZ O NOVCU

Autor: Administrator , 21. 3. 2018.

Mentor učenicima: Tomislava Stipković