PISA 2018 istraživanje

Autor: Administrator , 23. 4. 2018.

Srednja škola Vela Luka je po slučaju izabrana za sudjelovanje u novom ciklusu PISA 2018. istraživanja.

PISA je akronim od Programme for International Student Assessment, odnosno Programa međunarodnog ispitivanja znanja i vještina petnaestogodišnjih učenika. Zbog sve veće potrebe za međunarodno usporedivim podacima o kvaliteti obrazovnih sustava i postignućima učenika Organizacija za ekonomsku suradnju i razvoj (OECD) pokrenula je 1997. godine ovo najveće obrazovno istraživanje na svijetu u kojemu je dosad sudjelovalo više od milijun učenika. Sudjelovanjem u PISA-i zemlje članice OECD-a obvezale su se redovito pratiti ishode svojih obrazovnih sustava ispitivanjem učeničkih postignuća prema međunarodno usuglašenom konceptualnom okviru. Iako su u početku u PISA-i sudjelovale samo zemlje članice OECD-a, PISA se danas provodi i u više od 30 zemalja partnerica. (preuzeto sa http://pisa.hr/)

Stoga je na današnji dan, 23.04., dvadesetsedmero petnaestogodišnjaka naše škole vrijedno rješavalo zadatke koje su im ispitni administratori istraživanja pripremili. Samo istraživanje je trajalo neko vrijeme, ali naši učenici su sve to odradili strpljivo i savjesno, za svaku pohvalu. Preostaje nam samo pričekati završetak ovog ciklusa istraživanja te informirati se kakve smo rezultate postigli.

Hvala još jednom svima na sudjelovanju

PISA 2018 istraživanje

Autor: Administrator , 23. 4. 2018.

Hvala još jednom svima na sudjelovanju