Projekt VELA SPILA – let's make it famous – među 20 odabranih

Autor: Administrator , 11. 5. 2018.

(tekst: Maja Tičinović Žuvela, nastavnica ekonomske skupine predmeta)

Srednja škola Vela Luka dobila je financijsku podršku za provedbu projekta pod nazivom Vela Spila- Let's make it famous, od MINISTARSTVA TURIZMA RH u iznosu od  20 000,00 kn.

Nastavnice Maja Tičinović Žuvela i Andrea Živko osmislile su ovaj projekt u suradnji s prof. Dinkom Radićem iz Centra za Kulturu Vela Luka te su ga napisale i  poslale na natječaj kojeg je objavilo Ministarstvo turizma. Od mnogih prijavljenih projekata odabrano je njih 20. Rok za dovršenje projekta je kraj rujna 2018, a do tada će učenici pod vodstvom mentorica proučiti velu Spilu kroz pisane materijale i kroz terensku nastavu tj. posjećivanje Centra za kulturu Vela Luka i samog lokaliteta Vele Spile. Stečena znanja pretočit će u promotivne materijale: letak, brošura, PP prezentacija. Najzanimljiviji i najizazovniji dio projekta je izrada audio vodiča koji će se moći besplatno preuzimati putem mobilne aplikacije. Već idući tjedan ćemo definirati bitne točke puta od Centra za kulturu do Vele Spile i sadržaj na svakoj točki. Sve što napravimo prezentirat ćemo na završnom domjenku Ankore. Tijekom trajanja ovog projekta naši učenici spontano će usvojiti mnoga znanja vezano za turizam, oblikovanje turističke ponude, promociju, digitalne tehnologije, razvijat će i svoje komunikacijske i prezentacijske vještine i uza sve to doprinijeti svome mjestu promoviranjem Vele Spile.

Projekt VELA SPILA – let's make it famous – među 20 odabranih

Autor: Administrator , 11. 5. 2018.

(tekst: Maja Tičinović Žuvela, nastavnica ekonomske skupine predmeta)