The Unifying Power of Arts

ERASMUS+ KA229 ŠKOLSKO PARTNERSTVO ‘’The Unifying Power of Arts’’

Srednja škola Vela Luka ostvaruje školsko pratnerstvo u naredne dvije godine (2018.-2020.) unutar Erasmus + KA229 projekta pod nazivom The Unifying Power of Arts gdje će u partnerstvu sa školama iz Turske, Makedonije, Rumunjske i Litve surađivati na ukupno 5 tema i to iz područja tradicionalne hrane, tradicionalnih igara, tradicionalnih plesova, tradicionalne glazbe I likovne umjetnosti.
Projekt je zamišljen kao partnerstvo škola između kojih će se u naredne dvije godine periodički  odvijati mobilnosti nastavnika s učenicima koji žele sudjelovati na projektu i raditi na pojedinim temama, družiti se i razvijati svijest o svojoj tradiciji, a ujedno upoznati tradiciju  vršnjake, kao i kolege sudjelujućih zemalja.
Srednja škola Vela Luka već je sudjelovala kao partner u europski financiranima projektima, a trenutno je i nositelj jednog KA1 projekta za mobilnost nastavnog I nenastavnog osoblja škole.
Ponosni smo što smo dio Europe I što stalno nastojimo ići u korak s njom.

Innovative e Twinners Ca Do More

Glavni cilj projekta je razmjena iskustava i primjena dobre prakse. Projekt počinje datumom 1.9.2019 i traje 24 mjeseca do 31.8.2012.  Projekt je financiran iz sredstava EU. Srednjoj školi Vela Luka su dodijeljena sredstva u iznosu od 23772.00 Eura.  Cjelokupna vrijednost projekta iznosi 125550.00 Eura.

Partneri u projektu su:

1. Srednja škola Vela Luka, Republika Hrvatska
  2. Sarayonu Mehmet Emine Akdogan Anadolu Lissesi, Turska
  3. Liceo Statale „ Tito Livio“, Italia
  4. SEPUGS „Vasil Antevski Dren“, Republika Sjeverna Makedonija
  5. Zespol Szkol Ogolnokzstalcacych nr 4 w Bydgoszczy, Poljska (Podnositelj projekta)

Innovative e Twinners Can Do More je projekt namijenjen razmjeni i primjeni dobre prakse korištenja platforme eTwinning. Web 2.0 alata i tehnologijom poboljšano učenje i poučavanje. Projekt će trajati 24 mjeseca i uključivati će suradnju među srednjim školama iz Hrvatske, Sjeverne Republike Makedonije, Turske , Italije i Poljske. Pozadina projekta je promicanje značajnog utjecaja e Twinning platforme na razvijanje vještina poučavanja, nastavne prakse i sposobnosti poučavanja međunastavnih sadržaja. Istraživanja među nastavnicima su pokazala da je korištenje eTwinning-a imalo pozitivan učinak na njihove vještine u primjeni projektne nastave, učenju i korištenju stranih jezika, kao i multidisciplinarnog poučavanja, razvijanju učeničkih kompetencija, poticanju učeničkih diskusija i razvijanju vještina učenja.

„GREEN S.E.E.D.S."

„GREEN S.E.E.D.S. - Sinergija i okoliš za osnaživanje decentraliziranih škola ”

"KAKO SU LIJEČILI NAŠI STARI" prezentacija

Projekt naše marketinške agencije Ankora.

Sudjeluju na smotri turističke kulture na Hvaru

od 18. do 20.10.2019.

ANKETA ZA UČENIKE