POTPISIVANJE UGOVORA ZA PILOT PROJEKT E ŠKOLE

Svečano potpisivanje Ugovora o sudjelovanju u pilot projektu “e-Škole - Razvoj sustava digitalne zrelosti škola” između Hrvatske akademske i istraživačke mreže - CARNet, predstavnika prvih 20 škola i njihovih osnivača, održano je u Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta u ponedjeljak, 20. travnja 2015. godine.

Župan Nikola Dobroslavić, pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu, znanost i šport Marijeta Hladilo i ravnateljica Srednje škole Vela Luka Ofelija Dragojević prisustvovali su svečanom potpisivanju ugovora o sudjelovanju prvih 20 škola u projektu ,, e-Škole - Razvoj sustava digitalne zrelosti škola '' kojeg zajednički provode Hrvatska akademska i istraživačka mreža CARNet i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta.

Na javni poziv za uključenje u pilot-projekt “e-Škole - Razvoj sustava digitalne zrelosti škola” javilo se 705 škola, a odabrano ih je 150. Izbor škola napravljen je na početku samog projekta, kako bi se lakše moglo detaljnije planirati aktivnosti, troškove i nabavu, dok će opremanje i ostale projektne aktivnosti na većini izabranih škola krenuti početkom 2016. godine. Ovih prvih 20 škola između kojih je i  Srednja škola Vela Luka  će se uključiti u inicijalnu fazu projekta od jeseni 2015. godine.

« Lipanj 2020 »