ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ FIZIKE

Autor: Administrator , 10. 3. 2017.

5 fizikalnih problema, 240 minuta, sedamnaest srednjoškolaca.

Da je bilo moguće izmjeriti razinu mentalne aktivnosti, zasigurno bi uređaji pokazali najviše vrijednosti na dan 08. ožujka u učionici fizike srednje škole Fra Andrije Kačića Miošića u Pločama. Jer svaki taj fizikalni problem zahtijeva duboko promišljanje, prizivanje u svijest poznatih prirodnih zakonitosti, traženje odgovarajuće ideje, ispisivanje mogućih postupaka i rješenja. Zasigurno ogroman trud koji, možda, je krivac za mali broj srednjoškolskih mislioca koji se odlučuju na ovaj intelektualni izazov. I upravo zbog svega ovoga, bez obzira na plasman ili eventualni poziv na višu razinu natjecanja, svi su oni za nas pobjednici.

Među tim pobjednicima, baš kao i prošle godine, našla se i naša Petra Cetinić. Kao učenica druga razreda bavila se problemima iz područja fluida, termodinamike i elektrostatike. Iako manje važno, osvojeno treće mjesto među učenicima cijele županije neka bude materijalna potvrda njenog rada.

Osim intelektualnog izazova, ovo natjecanje nam donese i priliku za druženje s kolegama (nastavnicima i učenicima) iz Blata, Dubrovnika, Ploča i Metkovića. Hvala svima na lijepim trenutcima i, naravno, na matematičkim i fizikalnim vicevima:)

Posebne zahvale zaslužuju organizatori koji su se pobrinuli da naše putovanje i smještaj budu ugodni, a natjecanje pošteno.

Srednja škola Vela Luka organizira

2. "DAN KARIJERA"