Školska godina 2018./2019.

ANKORICE U CENTRU ZA KULTURU – PROJEKT VELA SPILA

Autor: Administrator , 11. 5. 2018.

(tekst: Ankorice Antonia Borovina i Ela Šeparović)

Zbog velikog interesa i želje za istraživanjem i promoviranjem Vele Spile, mi učenici marketinške agencije Ankora smo dana 9.5.2018., posjetili smo Centar za kulturu Vela Luka te proveli ugodno vrijeme u razgovoru s prof. Dinkom Radićem. Smatramo da Vela Spila nije dovoljno posjećena i da mnogi ni ne znaju za nju, stoga želimo educirati otočane i pretvoriti je u pravi turistički lokalitet. U tome će nam pomoći prof. Radić koji se već dugi niz godina bavi istraživanjem Vele Spile. Saznali smo da je u špilji dosad istraženo 11 slojeva, a svaki sloj je dio nekog različitog načina života i razvijenosti ljudi koji su živjeli na ovom području. Također znamo da ljudi nisu kroz cijelu godinu živjeli u Veloj Spili već su često mijenjali svoje stajalište i bavili se raznim djelatnostima koje im je pružalo to vrijeme i mjesto. Zato smo mi odlučili proučiti detaljno svaki sloj i sami se educirati, te prezentirati našim ljudima i turistima naše znanje. Pred nama je puno posla i istraživanja, ali mi smo odlučni u našem poslu i ideji jer kad se male ruke slože sve se može!

ANKORICE U CENTRU ZA KULTURU – PROJEKT VELA SPILA

Autor: Administrator , 11. 5. 2018.

(tekst: Ankorice Antonia Borovina i Ela Šeparović)

« Kolovoz 2018 »