DAN OBRNUTIH ULOGA

Autor: Administrator , 28. 4. 2016.

Nakon ozbiljne i nadasve profesionalne procedure zapošljavanja novih zaposlenika Srednje škole Vela Luka došao je i taj dan. Izabrani kandidati su se odazvali sjednici koja se održala u ponedjeljak 25.04. te su dobili zadnje upute, primjedbe, prijedloge i zaduženja.

Da ste nekim slučajem danas prošetali našom školom učinilo bi vam se da su nam zaposlenici maloljetni, a na važnim pozicijama. I tek onda vam ništa ne bi bilo jasno. Odgovor, naime, leži u tome da smo u utorak 26.4. imali Dan obrnutih uloga u školi.

Na jedan dan učenici su plaćali račune od struje, kopirali, potpisivali, iznajmljivali knjige, pisali zapisnike, vikali na nastavnike, motivirali svoje kolege da uče, ispitivali ih, zadavali im domaće radove i tjerali ih na tjelovježbu. S druge strane, nastavnici su se infiltrirali u učeničke klupe i dok su jedni poslušno sudjelovali na satu doznajemo da je bilo i onih koji su jeli na nastavi, učili druge predmete, gađali se s gumicom, a neki čak i neovlašteno koristili svoje mobitele. Naši tajni agenti s terena javili su da je usprkos svemu navedenom Dan obrnutih uloga prošao u najboljem redu, a da su direktni sudionici kao i neposrednipromatrači bili zadovoljni ishodom.

Dapače, rezultati evaluacije nam jasno govore da bi Dan obrnutih uloga trebalo pretvoriti u Tjedan obrnutih uloga. Ne možemo ništa obećati, ali vidjet ćemo što možemo napraviti po tom pitanju.

P.s. oprostite na mutnim slikama. Mobiteli se ne smiju koristit na satu pa smo morali brzo djelovat.

P.p.s. navodno će bit neki problemi s plaćama, obratite se današnjoj voditeljici računovodstva. Hvala na razumijevanju.

DAN OBRNUTIH ULOGA

Autor: Administrator , 28. 4. 2016.