Mladi poduzetnik

Autor: Teo Petković, 3. 5. 2012.

Natjecanje ''Mladi poduzetnik i Smotra/Sajam vježbeničkih tvrtki Osijek, 2012''

Nakon osvojenog odličnog drugog mjesta na Županijskom natjecanju u disciplini Mladi poduzetnik  u Dubrovniku, učenice četvrtog razreda ekonomske škole Vela Luka: Tea Golić, Natali Razlog i Ivana Žuvela plasirale su se na Državno natjecanje u Osijeku iz discipline Mladi poduzetnik i Smotra/Sajam vježbeničkih tvrtki, pod vodstvom mentora Tea Petkovića.

Dana 19.04.2012 održane su prezentacije vježbeničkih tvrtki svih sudionika gdje su naše učenice predstavile tvrtku Srednje Škole Vela Luka, Travelino d.o.o. Učenice su dobile brojne pohvale od strane mentora i ostalih sudionika natjecanja. Nakon prezentacija, uslijedilo je pravo poslovanje vježbeničkih tvrtki iz svih krajeva lijepe naše – Sajam Vježbeničkih Tvrtki.

Naše učenice predstavljale su tvrtku Travelino d.o.o. osnovanu kao marketinšku agenciju te pokazale svoje znanje i iskustvo stečeno radom u vježbeničkoj tvrtki. Ovaj ambiciozni trojac pokazao je pravo umijeće sklapanja poslova, ispunjavanja poslovne dokumentacije, kao i vođenja prodajnog razgovora.

Važno je napomenuti da je naš tim jedini imao svoj vlastiti proizvod čime je izazvao veoma pozitivne reakcije svih prisutnih.

Kao što je već poznato, ova vježbenička tvrtka osnovana je 2010. godine, sa 13 zaposlenih učenika. Vježbeničku tvrtku vodile su nastavnice: Tomislava Stipković, Maja Tičinović – Žuvela i Ivana Škoro.

Tvrtka je registrirana u Središnjem uredu vježbeničkih tvrtki pri Agenciji za strukovno obrazovanje.

Realizacija ovog projekta zahtijevala je veliki angažman nastavnika mentora i učenika, kao i velika financijska sredstva donatora.

Sudjelovanje na državnom natjecanju Sajam/Smotra vježbeničkih tvrtki još je jedan doprinos promidžbi ove hvalevrijedne vježbeničke tvrtke.

Teo Petković, mentor

fotogalerija

Mladi poduzetnik

Autor: Teo Petković, 3. 5. 2012.

Natjecanje ''Mladi poduzetnik i Smotra/Sajam vježbeničkih tvrtki Osijek, 2012''

Teo Petković, mentor